Jdi na obsah Jdi na menu

Prázdninové střípky 02.08.2010

2. 8. 2010

Léto je v plném proudu, a tak s páníkama pořád pobíháme někde venku a na aktualizace webu nějak nezbývá čas...

PLECHOVKA

Jdeme takhle s paničkou na prochajdu před spaním a najednou koukám, letní nocí si to proti nám štráduje plechovka od Salka. Pořádně jsme si promnuly oči, ale fakt je plechovka. Nebo psí strašidlo? Panička je naštěstí větší odvaha než já a šla se podívat z blízka. V plechovce byl napůl schovaný a napůl zaseknutý ježek, který vylizoval kondenzované mléko a teď nemohl ven. Ježoura jsme slavně osvobodily - panička ho vyndala z plechovky a já jsem ho prohnala (aby si to pamatoval :-)

VYDRA

Taky se musím pochlubit, že během prázdnin se podstatně zdokonalil můj už tak vytříbený plavecký styl. Ještě na jaře každý vstup do vody provázelo dlouhé přesvědčování a povzbuzování (páníků) a zoufalé kňučení, přešlapování a pobíhání po břehu (moje). Pak se udělalo horko a já jsem zjistila, že se mi ve vodě moc líbí. Plavu jako vydra, kormidluju ocasem a občas dokonce skočím placáka!

JAK JSME UKONČILI VÝCVIK ŠTĚKÁNÍ

Já teda štěkat umím. Ale jenom tehdy, když sama chci. Panička se mě snažila naučit štěkat na povel (pche) a taky se jí to pěkně vymstilo. Postupovala přesně podle pokynů, které dostala v psí škole. V ruce měla kus voňavého masíčka, nechtěla mi ho dát  a snažila se mě vyprovokovat, rozdráždit a rozdivočit. A to se jí taky povedlo. Vyskočila jsem jako drak a dala jí takovou hlavičku, až se jí spustila krev z nosu a zatměly zraky... a tak náš výcvik štěkání zase skončil.