Jdi na obsah Jdi na menu

Solorennen Marchegg 01.08.2010

1. 8. 2010

V neděli se Ali zúčastnila svého prvního závodu na dostihové dráze, při kterém si měla splnit licenční běhy...  Ale nepředbíhejme událostem.

Do Marcheggu jsme dorazili za pěkného slunečného rána. Všechno bylo perfektně nachystáno - dráha, občerstvení i sváteční nálada. Po důkladné veterinární kontrole se začalo běhat. Na startu se sešlo celkem 80 závodníků, ale díky nekonečnému zajíci a dobré organizaci vše rychle utíkalo (hlavně tedy chrti :-)

Na greyhoundy a vipety byla krásná podívaná. Jen nás překvapilo, kolik orientálních plemen "zajíc" nezaujal a raději setrvali v prostoru startu u svých páníků. To se nám stát nemůže, říkali jsme si (ha, ha).

Vzhledem k výkonům, které Ali podávala v tréninku, jsme na start nastupovali s mírným optimismem. První kolo proběhlo víceméně hladce v čase 29,99 na 360m. To by však nebyl Ališoun, aby něco nevymyslel - jeli jsme takovou dálku, zaplatili vysoké startovné a kolem máme davy diváků? Ano? Tak já jim něco předvedu...

Odstartovalo druhé kolo, Ali vyrazila kupředu, ovšem jen do první zatáčky - a pak, panebože, ona se vrací zpátky, nechce běhat... Nevracela se na start. Profrčela kolem nás v plné rychlosti a vydala se po oválu v protisměru zajíci naproti... Krve by se v nás nedořezal, tohle přece na tréninku nikdy neudělala... Ehm, ehm, nedoběh... Dneska máme po licenci. Pepa jen suše poznamenal, že můžeme být spokojeni, neboť za ty peníze toho na dráze naběhala ze všech psů nejvíc...

O přestávce jsme se zúčastnili soutěže ve Fun Agility. Běželi jsme poprvé v životě. Ališoun - sabotér a já  - nešikovná od narození. Chvílema to vypadalo, že Ališoun se za mě stydí. Nakonec jsme skončili nad očekávání dobře - na 6. místě z 11 (za námi byli štěňata, děti a důchodci :-)

Pak následovalo už jen dlouhé čekání na vyhlášení výsledků závodu, při kterém nám dělal společnost RR Grubby a jeho páníci. I tady jsme dopadli nad očekávání dobře - Ali byla ve své kategorii - kříženec loveckého plemene, fena, začátečník - první a jediná!!!

Zbývá jen poděkovat za příjemně strávený den. Pořadatelé byli moc milí a vstřícní, zázemí bez chybičky a nálada skvělá - a tak to má být :-) 

 

Náhledy fotografií ze složky Solorennen Marchegg 01.08.2010